איך בוחרים כלב…

הגיע רגע גדול עבורכם ועבור בני ביתכם – בחרתם לאמץ כלב – בחירה נכונה ונבונה
כלב, החבר הטוב ביותר של האדם, כלב הוא בעל חיים חכם ואוהב אדם.

כלב –  כולו לב

ישנם המון סוגי כלבים – כל כלב מיוחד בדרכו שלו : גורים , כלבים בוגרים , קטנטנים ושובבים או גדולים ופראיים.
כל אדם בוחר את הכלב המתאים לו ולאופיו. האם אתם מעדיפים כלבים שובבים ואנרגטיים או כלבים שאוהבים פינוק ותשומת לב מירבית. כל קטגוריה כזאת ניחנת בתכונות שונות, הכלבים הקטנים למשל מותאמים היטב לחיים עירוניים. הכלבים הבינוניים הם פרטנרים לפעילויות ספורטיביות.

טיפ חשוב–  לפני בחירת כלב יש לשקול את מידת זמנכם להשקעה בכלב, האם יש ילדים \ בני משפחה נוספים בבית שבו אתם מתגוררים ויכולים לסייע, האם הבית פעיל והכי חשוב להבין שכלב אינו צעצוע שאפשר להזניח אלא חיית מחמד הזקוקה ממש כמו בני האדם לחום ואהבה.

לצערנו, בחירת כלב אשר לא תואם את הצרכים שלכם או בחירת כלב מהסיבות הלא נכונות כגון מראה, גודל וכדומה, או מי שעובד שעות ארוכות מחוץ לבית ולא מסוגל להעניק תשומת לב מירבית לכלב החדש מתייאש ובסופו של דבר נוטש את הכלב.

בשביל לבחור את הכלב הנכון צריכים לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים: לו”ז צפוף, אורח החיים שלכם ושל המשפחה שלכם, הצרכים של הכלב והזמינות והיכולת הכלכלית שלכם. בשקלול כל הנתונים האלה תוכלו לבצע החלטה נכונה וליצור ידידות מופלאה!

זיכרו לאמץ כלב זו אחריות לטווח ארוך!

ציוד ראשוני הכרחי לכלב:

  • קולר  ורצועה –  חשוב לדאוג לקולר תקין שמתאים לגודל הכלב ולרצועת בד קצרה לטיולים. מומלץ לקנות קולר מתכוונן כשאורך רצועת הקולר צריך להיות עם רווח של 2 אצבעות יותר מהיקף הצוואר של הכלב. גורים קטנים יעדיפו רתמה המיועדת לגוף כולו.
  • מומלץ לשים שבב לכלב ואף תג עם שם ומספר טלפון על הקורל-  כך אפשר לאתרו במידת הצורך.
  • כלי למים ואוכל – חשוב לדאוג לכלים נקיים ומתאימים לגודל הכלב. אם הכלב שלכם גדול,
  • פינה למנוחה –  חשוב לבחור מקום נוח לשהייה היום יומית של הכלב שלכם. זה יכול להיות מיטה/שמיכה / שטיח / מזרון / כרית או כל מצע רך אחר שיהיה לכלב מקום נעים ונוח לרבוץ ולישון בו במהלך היום ובלילה.
  • מזון מתאים לכלב – חשוב לדאוג לתזונה נכונה ומתאימה לכלב. אם מדובר בגור קטן צריך להאכיל במזון מיוחד לגורים. אם מדובר בכלב מגזע גדול צריך להתאים את סוג המזון לגודל וגיל הכלב.
  • ישנם פינוקים נוספים מומלצים כגון חטיפים, צעצועים ועוד…..

כל כלב מסתגל לבית החדש באופן שונה, ישנם כלבים שיסתגלו מהר וישנם כלבים שיקח להם עד חודש של הסתגלות אליכם ולסביבתכם.  מכם מצופה לעזור  לו להרגיש בבית, תכינו לו פינה משלו רצוי במרכז הבית, שבה הוא יוכל להיות במרכז העניינים ויהיה לו נעים לשהות בו. ליד פינתו  תדאגו לקערת מים טריים.  חשוב לעשות לו סיור היכרות בבית לתחושת ביטחון. מומלץ לטייל  איתו הרבה בימים הראשונים באזור הקרוב לביתכם כדי שיכיר את הסביבה החדשה שלו.  חשוב כבר מההתחלה להקנות לו הרגלים וכללים נכונים של מה מותר ומה אסור. הם חכמים ונבונים- הם לומדים מהר.

בהצלחה !